کشاورزی، اردشیر

عنوانکشاورزی، اردشیر
گونهسرگذشت نامه
نام و نشانکشاورزی, اردشیر
تاریخ تولد - وفات

۱۳۲۴- ۱۳۸۸

سال آغاز۱۳۸۸
زبان انتشارفارسی
نقشكارگردان و نمايشنامه‌نويس تئاتر عروسكي
موضوعاردشیر کشاورزی, سرگذشتنامه, نمایشنامه نویس
تاریخ نشر

۱۳۲۴- ۱۳۸۸

متن کامل

اردشیر کشاورزی در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۲۴ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد. پدرش افسر و رئیس هنگ ژاندارمری بود. او درباره‌ی علاقه‌اش به تئاتر و سینما می‌گوید: "در آن شهرستان تئاتری وجود نداشت. من در کودکی چیزی از تئاتر نمی‌دانستم. در شهر ما فقط چند سینما وجود داشت و من عاشق فیلم بودم. و تنها تفریح ما در آن شهر همین بود. من به دلیل علا‌قه زیاد به فیلم همیشه در ردیف جلو سینما که بلیط آن ارزان‌تر هم بود، می‌نشستم و بزرگی پرده‌ی سینما اسکوپ را تحسین می‌کردم. هر فیلم جدیدی را که نمایش داده می‌شد، بارها تماشا می‌کردم.
پدربزرگم در کرمانشاه مالک بود. من سه ماه تابستان با جیپ پدربزرگم به ده می‌رفتم. مادربزرگم همیشه قصه‌های دیو و پریان را برایم تعریف می‌کرد. او قصه‌ها را قسمت قسمت می‌کرد و بخشی از آن را می‌گفت و ما به دنبال بقیه آن بودیم. قصه زیاد بلد بود. او هم از من می‌خواست فیلم‌هایی را که دیده‌ام برایش تعریف کنم. آشنایی من با هنر در واقع به این صورت با سینما آغاز شد و سپس زمانی که خواننده "کیهان بچه‌ها" شدم با مقوله هنر به ویژه سینما و تئاتر بیشتر آشنا شدم".
اردشیر کشاورزی در دوره‌ی کودکی و نوجوانی گاه در تئاترهای مدرسه شرکت می کرد. اما به علت خجالتی بودن....latest jordan Sneakers | NIKE HOMME