قاضی‌نور، قدسی

عنوانقاضی‌نور، قدسی
گونهسرگذشت نامه
نام و نشانقاضی نور, قدسی
تاریخ تولد - وفات

۱۳۲۰-

سال آغازنوشته شده
زبان انتشارفارسی
نقشنويسنده
موضوعسرگذشتنامه, سرگذشتنامه مستند, قدسی قاضی نور, نویسنده
تاریخ نشر

۱۳۲۰-

متن کامل

قدسی قاضی‌نور در سال ۱۳۲۵ در لنگرود زاده شد. یک ساله بود که با خانواده به کرمانشاه رفت. در سن ۱۲ سالگی به تهران باز‌گشت. پدرش مهندس کشاورزی بود و به سبب پیشه پدر در شهرهای مختلف ایران به مدرسه رفت. مادرش خانه‌دار بود و در دوره خودش زنی پیشتاز به شمار می‌رفت. خانواده‌ی او میانه حال و اهل فرهنگ بود. پدرش کمابیش تمام حافظ را از برداشت و از کودکی او را به خواندن حافظ و مولا‌نا تشویق می‌کرد. قاضی‌ نور در تهران به دبیرستان و دانشگاه رفت. او دانش‌آموخته رشته‌ی نقاشی دانشگاه هنر است.
در دوره دانشجویی به کار در آموزش و پرورش در پایه دبستان پرداخت و تماس با بچه‌ها، دروازه‌های دنیایی تازه را به رویش گشود. کار معلمی خیلی او را به بچه‌ها نزدیک کرد. در مدرسه متوجه شد که چقدر درباره زندگی کودکان کشورش کم می‌داند و چقدر تصورات ذهنی‌اش نادرست است.
قاضی‌نور پس از دریافت لیسانس به مرکز تهیه کتاب‌های درسی رفت. به این شکل ارتباطش با دنیای بچه‌ها قطع شد. برای همین شروع کردم به نوشتن برای آن‌ها. اولین کارش داستان "چه کسی به چشم پسرک عینک زد" را در سال ۱۳۵۰ نوشتم....Buy Kicks | New Balance 247 "Castlerock" Buy Now , SneakerNews.com