پیشینه و خاستگاه «تدی خرسه»

از اشیاء موجود، ۱ شیء پیشینه و خاستگاه «تدی خرسه» دارد.

تولید انبوه عروسک اسباب بازی تدی هم از واکنش زنجیره ای چند ذهن خلاق کلید خورد. داستان از آنجا آغاز شد که تئودور روزولت ( با نام مخفف "تدی" ) ، هنگامی که برای حل و فصل یک مناقشه بین ایالت‌های لوئیزیانا و می سی سی پی به آنجا می رود، در نزدیکی مرز ایالتی با یک بچه خرس از نژاد گریزلی مواجه شده ولی از شلیک به آن بچه خرس سر باز می زند. همین مسئله موضوعی می شود برای کلیفورد بریمن کاریکاتوریست سیاسی واشنگتن پست تا بی تفاوتی را کنار بگذارد و در یک واکنش خلاقانه کاریکاتوری از این ماجرا ترسیم کرده و نام خرس کاریکاتور خود را « تدی خرسه» بگذارد. 
واکنش بعدی حاصل طرز فکر موریس میچتون بود. او با خواندن این ماجرا در روزنامه واشنگتن پست و دیدن این کاریکاتور تصمیم گرفت از کار روزولت تقدیر کند پس با الهام گرفتن از کاریکاتور تدی خرسه یک خرس پارچه ای درست کرد و درون آن را پر کرده و به روزولت هدیه داد. میچتون بعد از گرفتن موافقت روزولت تعدادی از این عروسک ها را ساخت و در مغازه خود به فروش گذاشت. عروسک تدی به خاطر حادثه ای که پشتش اتفاق افتاده بود توجه مردم را به خود جلب کرد و در مدت کوتاهی به فروش رسید. رفته رفته تقاضا ها به قدری زیاد شد که میچتون یک شرکت تولید اسباب بازی تاسیس کرد و این خرس های کوچک را به صورت انبوه تولید کرد.
این عروسک به قدری شهرت یافت که روزولت برای تبلیغات انتخاباتی خود از این عروسک اسباب بازی استفاده کرد تا دوباره بتواند رای اکثریت مردم را به دست آورد. بعدها این عروسک در کمدی های روآن سباستین اتکینسون (مستر بین) هم دیده شد و محبوبیت دو چندانی در بین طرفدارانش پیدا کرد . نمونه اصلاح شده ی این خرس در سال ۱۹۵۳ به ثبت رسید و در رده محبوب ترین عروسک ها قرار گرفت. حالا این خرس های پولیشی با رنگ ها و اندازه های مختلف در جشن های تولد و مناسبت هایی چون کریسمس و ولنتاین جایگاه خود را باز کرده اند و کوچک و بزرگ را به داشتن خود دعوت می کنند.


منبع :

www.toyinfo.ir